The following bankruptcies were filed during October in the U.S. Bankruptcy Court’s Western District of Wisconsin.

Chapter 7

Liquidation of a debtor’s property and distribution of the proceeds to creditors.

Altoona: Anjanette P. Hestad.

Augusta: Andy J. Dunlap.

Barron: Peggy L. Rogers, Dennis W. Lindloff and Teresa A. Hill-Lindloff.

Black River Falls: Todd K. Fitzpatrick, Nancy L. Ryan, Kimberly A. Meadowcroft.

Blair: Brian K. and Vicki L. Lyngen.

Boyd: Melissa K. Schuebel.

Chetek: Kurt J. Prorok, Cody R. and Randine L. Bunkelman, Melvin R. Holmstrom, Cheryl D. Nesseth.

Chippewa Falls: Catherine D. Meyer, Imee C. Beckwith, Dawn E. Schwetz, Nicholas R. and Nichole L. Marion, Nichole M. Poirier.

Colby: Brian E. Stashek.

Colfax: Belinda A. Mercer, Raymond J. and Luwanna J. Eck.

Cumberland: Ellice L. Reese.

Eau Claire: Garrett F. and Angela M. Bogstad, 1507 Benton Ave.; Jason V. Bruxvoort, 308 Cedar St.; Karla M. Swanson, 737 Amy Lane; Randy L. Terry, 5645 Renee Drive; James D. and Anne K. Bickle, 1818 Lynnette Court; Alan E. and Jacqueline L. Whitsitt, 1537 E. Madison St.; Kasey R. Grams, 1721 Delrae Court; Steven J. and Susan K. Paulson, 527 N. Barstow St.; Brett A. Lyon and Deborah J. Colman, 315 Bergen Ave.; Kenneth R. Jr. and Jillian M. Phillips, 726 N. Eddy St.; Frederick J. and Mary C. Wagener, 3820 Lawrence St.; Courtney E. and Jonathan T. Doran, 637 Amy Lane; Stanley E. Evans, 941½ Main St.; Sarah L. Brott, 2525 11th St.

Elk Mound: Heather L. Ward, Joseph D. and Courtney H. Schulz.

Ellsworth: Lisa M. Peterson.

Glenwood City: Colonel C. Jr. and Sarah J. Lightfoot, Jeffery A. Miller.

Hammond: Richard L. Finch.

Hudson: Earnest D. Tooley and Laurie K. Tooley, Joseph J. and Jennifer A. Cook, Scott A. and Kimberly C. Lokken.

Menomonie: Paul A. and Tylynn D. Wilson, Derek and Ashley Berends, Peggy L. Ware, Sonya J. Novotney, Timothy A. Draeger, Benjamin D. and Robin M. West, Michael D. and Paula A. Bernini Feigal, Shanon M. Lehrke.

Merrillan: Patricia D. Hagen.

Mondovi: Joshua R. Craycraft, Sharon R. and Michael A. Dillon.

New Richmond: Vanora O. Jorgensen, Andrew W. Nash, Ryan G. and Britany M. LaRoue.

Prairie Farm: Harlan D. and LuAnn R. Johnson.

Rice Lake: Jeffrey J. Genett.

River Falls: Kevin J. Patrick and Pamela E. Norton, Robert W. and Jennifer L. Hunter.

Somerset: Donald L. Reyerson.

Strum: Scott A. and Brittney L. Rindal.

Taylor: Patrick A. Thiessenhusen.

Tony: Jessica D. Van Doorn.

Trempealeau: Michael A. Belmore.

Turtle Lake: Jennifer L. Raddatz.

Chapter 12

Adjustment of debts of a family farmer.

Arcadia: Aaron J. and Renee M. Bagniewski.

Humbird: Ralph E. Prindle.

Chapter 13

Adjustment of debts of an individual with regular income.

Cadott: Calvin L. Marion, Clinton R. and Shawn D. Winger.

Eau Claire: Steven J. and Tara J. Sires, 420 Marshall St.; Melissa J. Carter, 2108 Hogeboom Ave.; Stephanie A. Allen, 2611 Boardwalk Circle; David T. and Shannon L. Rose, 324½ Fifth Ave.

Hudson: Jayne Carrels-Zeller.

Menomonie: Lori A Mickelson.

New Richmond: Timothy J. Oxendale.

River Falls: Laura L. Zimmermann, Katherine M. Wisniewski.