The following students from west-central Wisconsin have been named to the dean’s list:

UW-Stout

Elk Mound: Nate Bechel, Hannah Caron, Max Gibson, Ethan Kjellberg, Korbyn Knipfer, Brooke Pathos, Chandler Schreiber, Chuck Vang, Andrew Williams, Mikayla Woolhouse.

Ellsworth: Lance Anderson, Tanner Christopherson.

Elmwood: Abby Anderson, Amber Bartz, Hunter Freyholtz, Christopher Gift, Sarah Larson, Kylee Sabelko, Levi Wolf.

Emerald: Mariah Voeltz.

Fairchild: Gracie Hurst.

Fall Creek: Emma Camlek, Jon Gilleland, Bree Johnson, Alexis Steinke, Tanner Thompson.

Fountain City: Kashes Franz, Shiloh Lemire.

Galesville: Kayla Purney.

Glen Flora: Alexis Severson.

Glenwood City: Brett Bazille, Anna Berends, Gabrielle Porter, Wilbur Rosenow, Destiny Stolarczyk.

Greenwood: Shana Haas, Angela Kowal, Cole Lindner, Brianna North.

Hager City: Alexandra Larsen, Nicole Martindale.

Hammond: Devin Binkowski, Nicole Blodgett, Ashley Jahns.

Hillsdale: Lydia Miller.

Holcombe: Chase Fronk, Alex Gregoriou, Kareese Jiskra, Angela Pahl.

Houlton: Izaak Newhouse, Nicholas Wasieleski.

Hudson: Blake Bahner, Grace Callander, Melanie Carli, Jack Cernohous, Chloe Ferguson, Matt Gianforte, Chloe Halverson, Teresa Hand, Emma Handlos, Josh Hemphill, Sam Kennedy, Katherine Murray, Joseph Patterson, Taylor Peecher, Julia Pettee, Alexander Ransom, Emily Robida, Alec Robole, Maxx Rohde, Alexis Sandekian, Claire Schardin, Drew Schmitt, Ariez Sime, Madeline Sime, Mitchell Simonet, Samson Smith, Zachary Thelen, Holden Timm, Charles Wanner, Megan Weseli.

Independence: Aaron Back, Andrew Grulkowski.

Jim Falls: Alec Chapman, Jordan Ewings, William Kunkel.

Knapp: Nichole Cassell, Josh Long.

Ladysmith: Tristen Busse, Ali Flora, Caleb Meltz, Hazel Peterson, Liz Sarauer, Seth Schalinske, Karissa Stewart, Caleb Zahurones, Amanda Zimmer, McKensey Zimmer.

Loyal: Blain Schmidt, Jaelynn Young.

Menomonie: Alyssa Bauer, Mackenzie Brooks, Trenton Colby, Kennedy Delaney, Emily Doane, Alexa Filipiak, Joy Fly, Zachary Fox, Susanna Gauger, Chris George, Kelsea Goettl, Kali Goodrich, Brianna Graff, Michaela Guerrini, Jack Hildebrandt, Devyn Hintz, Tyson Hoeft, Chau Huynh, Samantha Jarnagin, Jared Jasicki, Ashley Jeske, Lindsey Johnson, Chelsey Knutson, John Kutchera, Kimberlie Larrabee, Ben Laron, Brittany Larson, Sydney LeBarron-Fahl, Luke Levendowski, Gabriel Loraas, Dimitri Luna, Caitlyn Nelson, Megan Nimsgern, Nicholas Ockwig, Jacob Ohman, Brittany Olson, John Pimental, Emily Preston, Wyatt Quilling, Jennifer Radle, Hayley Rich, Adam Richards, Tobey Riedmann, Jeff Sabelko, Amanda Schroeder, Austin Scott, Sanup Shrestha, Sarah Stainer, Chance Stocking.

Tyler Storandt, Aaron Swift, Brittany Tatro, Khameron Thatcher, Tyler Tischman, Ryan Vance, Sarah Velguth, Alexis Villeneuve, Danielle Wagner, D.J. Walker, Katie Jo Walker, Alee Webb, Madeline Weber, McKenna Wildner, Kelsey Wirth, Mai Yang, Jacob Zinsli.

Merrillan: Qiana Comstock.

Mondovi: Bria Bauer, Jordyn Bloom, Alexis Brunner, Derric Gray, Katy Halverson, Carrigan Heinz, Shanna Laehn, Abby Ronnei,

Neillsville: Cody Friemoth.

New Auburn: Colton Lunemann, Rochelle Triebs.

New Richmond: Jacob Brammer, Kyle Elkin, Max Fore, Avery Gunther, Brandon Haag, Olivia Harris, Megan Hugo, Noah Kirchoff, Nicolette Mason, Chad miller, Troy Nagel, Elizabeth Offerosky, Jake Parnell, Olivia RIce, Hallie Schultz, Noah Simpson, Grace unruh, Thomas Wanless, Brittany Watier.

Contact: 715-833-9207, dan.holtz@ecpc.com