The following students from west-central Wisconsin have been named to the dean’s list:

UW-Eau Claire

Colfax: Cienna Cooper, Alyssa Dachel, Dannielle Dachel, Whitney Demoe, Ally Heidorn, Erica Kallstrom, Taylor Meyer, Cassidy Reitz, Kaely Rieck, Kaitlyn Trunkel, Bayli Vacho, Hannah Yingst.

Cornell: Samuel Peterson.

Cumberland: Claire Bailey, Maxwell Brenna, Elaina Bruno, Aspen Hatzenbeller, Makenna Olson, Kallista Relford.

Durand: Emily Annis, Megan Baier, Shae Baier.

Eau Claire: Mobeen Abdrabbo, Thomas Adams, Taryn Alexander, Fern Anderson, Gretchen Anderson, Morgan Anderson, Benjamin Ballard, Connor Barnes, Ali Barrie, Tyler Bauer, Alyssa Becker, Dylan Black, Elizabeth Black, Kayla Black, Krisany Blount, Kinsey Bodenburg, Lindsey Boehm, Rebecca Boese, Alli Bohman, Moriah Branick, Carter Brown, Emma Brownell, Gregory Bryant, Melody Burch, Jullian Calkins, Meghan Callaghan, Elizabeth Campbell, Elizabeth Carey, Kalli Charles, Katie Christian, Isaac Clark, Logan Dawson, Kaitlyn Dehnke, Alayna Deignan, Andrea Dornbusch, Brooke Erickson, Seth Erickson, Vanessa Evenson, Hannah Fetting, Brooke Frion, Dana Gebert, Ava Gehrke, Deidra Gibson, Leah Gietman, Lindsey Gietman, Benjamin Gilleland, Molly Glassbrenner.

Rachel Gochanour, Nathan Gorzek, Alyssa Gottfredsen, Ruby Gravrok, Rachael Gruen, Jacob Halls, Megan Hansen, Allison Harvey, Andrew Haselwander, Nathaniel Hau, Lauren Hayes, Emilia Heeg, Kayla Henning, Megan Henning, Nicole Holewinski, Kayleigh Horn, Kaylee Johnson, Matthew Kaiser, Zachary Kaiser, Lauren Keiser, Kevin Keller, Eleanor Kernkamp, Tobias Kinstler, Benjamin Kittilstad, Elizabeth Kuehl, Lia Landowski, Joseph Larsen, Molly Larson, MengTing Lin, Dana Lind, Jackson Lindquist, Jennifer Lohmann, Vanessa Luther, Olivia Lutz, Vanessa Markfort, Matthew Martinez, Marcus McEllistrem, Rachel McFadden, Donald Meider, Zachary Menter, Lily Meyer, Joseph Micheel, Vanessa Moen, Kirsten Morgan, Madeline Mortimer, Lindsey Mueller, William Navarro.

Erica Nerbonne, Sara Nerbonne, Caleb Noeldner, Claudia Paul, Jaclyn Pederson, Megan Pekula, Samuel Petit, Carter Peuse, David Poynter, Sydney Presler, Sandra Prickett, Jenna Priest, Claire Pszeniczny, Dayne Reuter, Kathrun Rhutasel, Ethan Richmond, Brittany Rickey, Emily Ries, Kaitlin Rikala, Alexander Rocksvold, Sara Rykal, Adriene Schultrich, Craig Schunk, Calvin Scott, Christina Scrimshaw, Gabrielle Semerad, Cameron Severin, Benjamin Severson, Hannah Shankey, Arik Skifstad, Aaron Steines, Anna Stewart, Beth Strand, Michelle Szymanski, Victoria Tillotson, Sebastian Torres, Emma Truitt, Mayly Vang, Lauren Wallo, Mikaela Walters, Ciera White, Forrest Wilkins, Laichia Xiong, Tracy Xiong, Pang Der Yang, Zachary Yengo.

Eleva: Alfredo Aguilar, Logan Anderson, Rachel Bachhuber, Hannah Barneson, Cole Bergeson, Anna Graaskamp, Katelyn Hunsley, MacKenzie Hutchings, Benjamin Krochmalski, Joshua Marino, Samuel Oster, Madeline Palubicki, Shanzay Suhail.

Elk Mound: Hannah Cedarblade, Abigail Curry, Taylor Deling, Justin Erpenbach, Meredith Hainstock, Jenna Heit, Cameron Johnson, Kamryn King, Jonas Kohls, Nevada Lapointe, Mattea Linberg, Lakken Meredith, Brittney Munthe, Colleen Olson, Daniel Reither, Thomas Reither, Jameson Rubenzer, Andrea Scharlau, Rebecca Scharlau, Makenna Zurbuchen.

Ellsworth: Kaitlyn Carlson, Brooke Duval, Nathalie Feuerhelm, Alexandra Georgakas, Bethany Hakari.

Elmwood: Hannah Feuker, Cameron Meyers, Adeline Morrell.

Emerald: Jensen Hagen.

Ettrick: Sara Beirne.

Fairchild: Allan Richardson.

Fall Creek: Katrina Berg, Lindsay Berge, Sedona Burnside, Breana Clements, Julia Delzer, Charles Flaskrud, Rachel Grohn, Julia Kaeding, Emma Mabie, Morgan Mlsna, Jacob Mumm, Jamie Peterson, Samantha Ruppert, Aidan Sanfelippo, Kaylee Stuttgen, Jason Trzebiatowski.

Fountain City: Jill Hiebert, Madeline Hoesley.

Galesville: Rachel Klink, Aliah Kuehn.

Glenwood City: Lexie Klatt, Kristie Knops, Jack Kremer, Nicholas Schone.

Greenwood: Madeline Johnson, Madeline Pedretti, Marnie Schecklman, Ashley Walker.

Hager City: Taylor Feuerhelm.

Hammond: Ryan Dobson, Kyle Larson, Rachel Larson, Kathryn Mohrhauser, Trevor Nelson.

Hillsdale: Tristan Massie.

Houlton: Tayva Strom.

Hudson: Brooke Anderson, Jacob Benoy, Brielle Bjork, Samantha Drost, Benjamin Golden, Karlie Hansen, Chloe Hawksford, Sydney Hendricks, Connor Huhn, Katherine Johnson, Jordyn Kern, Abbie Knepper, Shayla Koeckeritz, Matthew Koski, Vaughn Kromrey, Scott Lawton, Holly LeBrun, Kaitlin Mattis, Joseph Miller, Elizabeth O’Brien, Jordan Peterson, Emilia Reynolds, Ryan Sachsenmaier, Amy Schaefer, Karen Schmidt, Jacob Solie, Hailee Sparks, Tori Strobel, Hope Wachholz, Tyler Warwick-Mick, Caroline Witchell, Sophia Wusterbarth.

Independence: Haley Christianson.

Jim Falls: Alexander Mazur, Madeleine Rietschel, Makayla Romundstad.

Knapp: Katelyn Meyers.

Ladysmith: Luke Freeman, Amy Madlon, Sarah Phelps, Jon Smith, Joseph Smith.

Loyal: Karley Wehrman.

Maiden Rock: Mackenzie Wieser.

Menomonie: Lexey Beffa, Emily Billingsley, Chloe Jacobsen, Glacier Johnson, Cassidy Michels, Kara Trainor.

Contact: 715-833-9207, dan.holtz@ecpc.com