The following students from west-central Wisconsin have been named to the dean’s list:

UW-Stout

Boyd: Bridgette Barr, Sophia Barr, Katie Dubiel.

Bruce: Brennan Checkalski, Melissa Gorsegner.

Cadott: Brooke Erickson, Michael Marion, Isaac McInnis, Sarah McInnis, Cole Yohnk, Garret Yohnk.

Cameron: Lucas Morgan.

Chetek: Alaina Dewerd, McKenzie Librande, Addaline Roth, Indiana Thompson, Dustin Weinert.

Chippewa Falls: Seth Arnold, Sarah Bogle, Nicholas Bohl, Adam Bresina, Kyle Conway, Wendi DeMars, Sheyanne Eliason, Jordan Hasenberg, Kolton Hebbring, Erin Jackson, Kimberly Krarup, Carl Krumenauer, Jeffrey Lynch, Lauren Miller, Borck Normand, Rachael Pomietlo, Janelle Robarge, Brennan Schrader, Tarin Solberg, Erika Swoboda, Stephen Sykora, Kassandra Taylor, Kyle Tietz, Zoe Vogler, Seth Weiland, Jenna Welke, Mitchel Williams, Justen Wiltrout.

Colby: Jessica Empey, Chelsea Stuttgen.

Colfax: Heidi Lieffort, Miranda Morrell, Robert Nerison, Brittany Rothbauer, Rebecca Schulz.

Conrath: Amanda Ewer.

Cornell: Jacob Hillebrand, Nathan Nowak, Austin Rablin.

Cumberland: Kalley Bergstrom, Kyla Bergstrom, Kahlen Donatell, Kevin Larson, Sheila Nelson, Veronica Vicich, Kyle Whitman.

Dallas: Kate Cunningham, Nathan Moen, Sarah Pintens, Kaira Tabor.

Downing: Natasha Rassbach.

Durand: Courtney Brommer.

Eau Claire: Sara Anders, Brittanie Badman, Kayla Borton, Nicholas Brost, James Buck, Emma Cable, Sarah Campbell, Alexia Chang, Pamela Christie, Dylan Christopherson, Mary Clark, Brittany Evans, Andrew Felix, Collin Garcia, Cole Gonyea, Tyler Gruber, Hailey Hansen, Nicholas Hanson, Lou Shi Pheng Her, Amber Herrick, Joshua House, Tanner Hoversholm, Tyler Jacobson, Lydia Janni, Kari Jungers, Owen Keys, Brandon Knuth, Brittany Kuruz, Jenna Larsen, Taylor Laube, Abbegail Lee, Tyler Mataczynski, Emmanuel Mbanali, Maximilien McDermott, McKenna Miller, Julie Mitchell, Benjamin Mosley.

Riley Munson, Camille Niemuth, Michelle Olson, Emily Parsons, Joseph Phillips, Nick Richards, Hannah Ritsch, Meghan Robertson, Daniel Sailer, Jason Schmitz, Seth Schroeder, Vatsal Shah, Nicholas Sperry, Blake Spiegel, Damien Sprinkle, Shianne Stacy, Sarah Stevens, John Thompson, Roger Tice, Sara Vande Vrede, Lee Vang, Mai Lia Vang, Stacy Vang, Brock Varty, Matthew Vergin, Tiffany Vickery, Alyssa Weber, Seth Williams, Lyndsey Wilson, Christopher Woletz, Zong Xiong.

Eleva: Joshua Bokor, Laiken Green, Matthew Modrich, Christopher Pica-Anderson, Gabriel Roeske, Logan Weiss, Mason Wellskopf.

Elk Mound: Brandon Bohl, Bradley Carlson, Jessica Flaten, Alexandra Hagberg, Kayla Hefti, Elliott Johnson, Korbyn Knipfer, Bailey Kramer, Joshua Mentzel, Threasa Meyer, Sarah Scharlau, Christopher Wolf, Joy Woodman, Mitchell Zimmer.

Ellsworth: Tanner Christopherson, Mariah Diercks, Isaac Hines, Shelby Kaufer, Anne Keene, Megan Stress.

Elmwood: Cody Baier, Margaret Freiermuth, Philip Hokanson, Kaitlyn Lee, Cameron Moore, Joshua Wells.

Ettrick: Alivia Lensing, Alexa Peters.

Fairchild: Courtney Shaffer.

Fall Creek: Alyssa Barth, Britta Burghardt, Olivia Burghardt, Ryan Connor, Benjamin Fox, Kylie Frank, Erik Gajewsky, Jessica Geske, Jonathan Gilleland, Makayla Schmit, Caleb Schulz.

Fountain City: Hannah Bunkowski, Taylor Gibson, Leah Wolfe.

Galesville: Payton Lawson

Glenwood City: Marcus Jolitz, Nicholas Mrdutt, Taylor Obitz, Matthew Voeltz, Christopher Wagner.

Greenwood: Kailyn Backus, Aarica Humke.

Hager City: Chandler Flynn, Courtney Kinneman, Reid Zaborowski.

Hammond: Joshua Freyholtz, Xena Vandusartz.

Haugen: Stacie Nielsen.

Holcombe: Chase Fronk, William Hattamer.