The following students from west-central Wisconsin have been named to the dean’s list:

Berry College, Rome, Ga.

Altoona: Emily Kaszubowski.

Bob Jones University, Greenville, S.C.

Baldwin: Kayla Fischer.

Hillsdale: Kathryn Bates.

Western Technical College, La Crosse

Alma Center: Kayla Thoma.

Altoona: Brady Schumacher.

Arcadia: Kendra Bjorge, Eric Cisneros, Sofia Feria Aguilar, Donald Kreibich, Jessica Putz, Gillian Servais.

Augusta: Alexa Stensen.

Barronett: Blaine Stetler.

Black River Falls: Matthew Carriaga, Matthew Collins, Shelby Fairweather, Matthew Gilbertson, Nichole Hawley, Ryan Heath, Amanda Henrichs, Kyla Rave.

Blair: Janesa Janzen, Amber Lambright, Seth Moser.

Colby: Aaron Morrow.

Cumberland: Nicholas Stevens.

Durand: Jill Jones.

Eleva: Danyon Gasper.

Ettrick: Lee Capouch, Jalissa Paulson, Richard Rastall.

Fountain City: Garrison Barum, Brandon Cafferty, Makenna Gabel, Rylee Gabel, Kerrigan Lyga, Jaryd Rowekamp, Lexi Schmidtknecht, Michael Stine, Nichole Stine, Courtney Wilson.

Galesville: Taylor Coulter, Suzanne Helmers, Sarah Kleinfeldt, Brooke Knapp, Gregory Kube, Bradley Lilla, Christopher Schwertel.

Greenwood: Cassandra Elmer.

Hixton: Luanne Schwartz.

Independence: Allison Bragger.

Melrose: Abbigail Nelson, Kylie Nordie, Kaitlyn Stetzer, Mackenzie Stetzer.

Menomonie: Kelsey Achenbach.

Taylor: Nigel Guttenberg, Tasah Skogebo.

Trempealeau: Keith Clausen, Connor Kramer, Amanda Redsten, Drew Stawarz, Alexander Stevens.

Turtle Lake: McKenna Cardinal.

Whitehall: Shad Goplin, Eric Halvorson, Benjamin Ritter.

University of Jamestown, Jamestown, N.D.

Colfax: Kori Buchanan.

Elk Mound: Marianne Scharlau.

Austin Peay State University, Clarksville, Tenn.

Eau Claire: Shelby Talford.

St. Norbert College, De Pere

Arcadia: Reegan Haines.

Black River Falls: Justin Arzt.

Boyd: Braxton Thompson.

Chippewa Falls: Hannah Dorn, Jarret Jordan.

Colby: Morgan Sobeck.

Eau Claire: Matthew Hellman, Samuel Hellman.

Elmwood: Joshua Leach.

Greenwood: Elynor Gregorich.

Melrose: Jacey Young.

Neillsville: Samuel Neville.

Rice Lake: Craig Louis, Chase MIckelson, Kyra Vinz.

Cedarville University, Cedarville, Ohio

Eau Claire: Micaiah Higgins.

Osseo: Joshua Peterson.

University of the Cumberlands, Williamsburg, Ky.

Chippewa Falls: Leah Crist.

Contact: 715-833-9207, dan.holtz@ecpc.com