The following students from west-central Wisconsin have been named to the dean’s list:

UW-River Falls

Alma: Cole Engstrand, Katie Haeussinger.

Alma Center: Bailey Larson.

Arcadia: Rebecca Bisek, Briar Golden, Morgan Thomas, Collin Weltzien, Curtis Weltzien.

Augusta: Michelle Harvey, Halle Luedtke, Matthew Stanek.

Baldwin: Vanessa Achterhof, Erika Cango, Katherine Ellis, Laura Fern-Weber, Brit Hanson, KayLee Lokker, Makenzie Mackovich, Ashley Studer, Jessica Swenson, Zachary Weyer, Sierra Wojtysiak, Hannah Zupfer.

Barron: Emily Klatt.

Beldenville: Zeberiah Hayes, Dakkota Mark, Hannah Radkey.

Black River Falls: Abigail Mueller, Zachary Severson.

Blair: Chad Waldera.

Bloomer: Ann Dobbs, Adam Malinowski, Stephanie Szura, Eric Wachtendonk.

Boyceville: Cheyenne Booth.

Cadott: Brady Goettl, Christian Gribble.

Cameron: Cheyanne Wade.

Chetek: Parker Massie, Alex Ohde, Chad Sheehan.

Chippewa Falls: Nichelle Baier, Fayth Bowe, McKenna Erickson, Adyara Hanaman, Molly McIlquham, Helem Rada.

Colfax: Courtney Dressel, Abby Suvada.

Cumberland: Sara Behling, Hannah Delzer.

Downing: Hannah Ludtke, Leslie Ludtke.

Durand: Kali Meixner, Jacqueline Prissel, Mariah Weiss.

Eau Claire: Amanda Becker, Emily Luberda, Riley Radtke, Daniel Reinfranck, Thelma Ritzinger, Katherine Stremcha.

Elk Mound: Hannah Carlson, Hannah Hawkins, Rebecca Scharlau.

Ellsworth: Jonah Conway, Harrison Cruz, Brady Foss, Madison Hemauer, Morgan Hines, Lilian Huber, Zachary Huppert, James Jean, Hannah Nelson, Whitney Owen, Donald Rosenberry, Marissa Schumaker.

Elmwood: Ryan Asher, Samuel Hoyt, Hogan Kernstock.

Emerald: Joseph Alexander, Jordan Averill, Shawna Larson, Emily McNamara.

Ettrick: Ellie Kraemer.

Fairchild: Mayzie Walker.

Fall Creek: Amy Engedal, Jennifer Isham.

Fountain City: Bethany Lovejoy, Erin Putz, Deanna Wiersgalla.

Glenwood City: Kaitlin Konder, Gabrielle Peterson.

Hager City: Sarah Heuer, Angela Novek, Heather Wilcox.

Hammond: Tyler Anderson, Haley Doonan, Nicholas Holm, Morgan Leen, Chad Lenser, Robyn Pfeifer.

Hawkins: Samantha Elam.

Hillsdale: Grace Donica, Hoah Massie, Emily Pintens.

Hixton: Katie Dokkestul.

Holcombe: Noelle Strzok.

Houlton: Hannah Andress, Cristina Schroepfer.

Hudson: Mckenzie Baker, Nathin Birkrem, Mikayla Brecher, Karyn Chukel, Ian Dailey, Parker Dardine, Benjamin DeVries, Kieran DuHoux, Karissa Ferguson, Benjamin Golden, Nicole Hanken, Raelyn Hansen, Alexis Heu, Mithcell Hockbein, Abigail Hughes, Alyssa Iverson, Christina Jenkins, Christopher Johnson, Bethany Klanderman, Joshua Kressly, Amy Larsen, Isabel Larson, Nicholas Lecy, Kendra Little, Leah Marson, Emma McCabe, Jordyn Munneke, Natalie Nickell, Evan Pechacek, Gabrielle Pechacek, Joseph Peichel, Violet Penman, Anthony Philblad, Savanna Quinn, Broderick Reams, Alexa Roberts, Adam Scheel, Christine Schwab, Stephany Scott, Charles Singerhouse, Heather Skoglund, Luka Steltzner, Alexandria Toborg, Hope Wachholz, Halley White, Andrea Wildes.

Independence: Lacey Filla.

Knapp: Tianna Cebulla, Kayla Olson.

Loyal: Mikaela Krahn.

Maiden Rock: Danyelle Hovland.

Melrose: Ariel Hestekind.

Menomonie: Josephine Bignell, Brooke Brantner, Rhiannon Coen-Johnson, Savannah Heath, Karli Helland, Samuel Jacobson, Kayla Manor, Devon Rosinsky, Payton Ridiger, Amanda Weber, Amy Zingsheim.

Mondovi: Mariah Bockin, Stephanie Brantner, Abibail George, Rachel Hovey, Marissa Koller, Alyssa Meixner, Joshua Walczak.

Neillsville: Sarah Fields, Krista Krultz, Katarina Nemitz.

Nelson: Derek Anibas.

New Auburn: Tyler Baker.

New Richmond: Alexis Alexander, Jessica Bracken, Eden Brinkman, Erika Brown, Gavin Brown, Payton Casey, Christopher Daggett, Shyanne Demulling, Renee Goulet, Lisa Johnson, Mikayla Johnson, Emma Kling, Rosemary Kosin, Madison Krumm, Gabriella Kupke, Kacie Larkowski, Alexis Leverty, Isabel Lind, Molly McConaughey, Lauren McGaffey, Madeline Melby, Justine Michael, Alexis Mulcahy, Kalley Neidermire, Alex Running, Sydney Sattler, Cole Tappe, Caleb Tate, Thomas Tenner, Andrew Turner, Autumn Wilson.

Osseo: Ruard Otten, Megan Walske.

Owen: Colton Booth, Walker Olson.

Pepin: Brianna Jahnke.

Plum City: Violet Davila, Lucas Niebur.

Prescott: Emily Beardmore, Jillian Boles, Rayna Carey, David Eichler, Lauren Hintz, Christopher Jacobson Fahey, Massimo Lonetti, Amanda Murphy, Kelsey Penk, Ann Pryor, Teresa Regnier, Trevor Rein, James Rickett, Bryanne Stites, Sage Yeager.

Rice Lake: Emily Bitney, David Bui, Craig Derousseau, Ginger Pinkerton, Abigail Solum.

River Falls: Leah Ahlgren, Casie Allred, Natasha Allsopp, Emily Anciaux, Blake Anderson, Morgan Anderson, Ashley Andrews, Janelle Andrews, Steven Arch, Alyssa Babich, Angela Bendickson, Cora Bibeau, Jordan Biros, Emily Bourget, Claiborn Bronkhorst, Brittany Brooks, Sara Buresh, Devon Burris, Emily Bush, Caitlin Connor, Tyler Cordes, Lauren Cox, Karah Crabb, Tyler Cran, Reid Dawald, Alyssa Decorah, Nathaniel Dodge, Amber Drost, Benjamin Dusek, Danielle Ertsgaard, Brooke Fisher, Brittany Fitzgerald, Tyler Franklin, Benjamin Gabriel, Ashley Gage, Elijah Gallenberg, Cassandre Grape, Shawn Graven, Ashra Hall, Yeji Han, Rachael Hanson, Sierra Hau, Jonathan Heiniger, Kayli Hetrick, Mariah Hokanson, Lee Huberty, Freedom Hunt, Haley Huppert, Grace Hurst, Kiana Johnson.

Jonathan Keller, Courtney Kempf, Briana Kiesler, Sarah Kietzman, Chewon Kim, Abigail King, Olivia Lambert, Traci Langan, Hannah Lee, Samantha Lenz, Desirae Lucht, Hannah Luedtke, Cavan Maher, Kierra Maillette, Bailey Manor, Mason Manteuffel, Amber Marsh, Lacey McAleavey, Dustin McMurphy, Alec Meyersburg, Sage Miller, Anthony Moga, Rachel Mohrbacher, Robert Mooney, Gianna Morello, Madisyn Morrow, Emily Mueller, Chris Munoko, Veronica Naranjo, Shellie Newago, Mackenzie Newkirk, Rachel Paulus, Christopher Pedersen, Megan Pendar, Benjamin Pierce, Bailey Plackner, Alison Reiter, Megan Richards, Daniel Roever, Hope Schaar, Tate Schlichting, Destiny Schmidt, Mary Schmitt, Leon Shenker, Josiah Shipp, Wesley Sigsworth, Evangeline Sigwarth, Stephen Silvicki.

Matthew Smith, Michael Stern, Megan Struble, Sarah Sweeney, Alyssa Tonsager, Samantha Topel, Reed Tucker, Taylor Voss, Lily Weiser, Rachel Windingstad, Grace Wojciechowski, Addison Wolman, Zoe Wurzel, Josephine Yerhot, Megumi Yokomizo, Madison Young, Samantha Zick, Cody Ziegler, Riley Zyduck.

Contact: 715-833-9207, dan.holtz@ecpc.com