The following students from west-central Wisconsin have been named to the dean’s list:

University of Minnesota-Duluth

Cameron: Cole Clark, Alexandria Kringle, Briana Ramos.

Chetek: John Flor, Kalyn Johnson, Jackson Massie.

Chippewa Falls: Isaac Benner, Alexis Hanley, Taylor Moermond, Anna Rasmus, Derek Zumbrock.

Cumberland: Kiya Talbot.

Durand: Nathan Siebenaler.

Eau Claire: Grant Abens, Helen Black, Zoe Fischer, Katelyn Holmquist, Henry Klinkhammer, Madison Larson, Lauren Larson, Anna Nick, Brooke Riley, Brennon Staves, Alyssa Stellar, Alexis Walters, Courtney Webster, Maxwell Wisner.

Eleva: Matthew McCann.

Elk Mound: Andrew Benson, Latasha Hayden, Hannah Simpson, Qwynn Tyman.

Ellsworth: Paige Frion, Abigail Horstmann, Ginger Leonard, Anna Schulte.

Galesville: Madison Brenengen, Malorie Wall.

Hager City: Olivia Lynner.

Houlton: Cole Erickson, Danielle Gasmen, Cole Wahlstrom.

Hudson: Kelli Anderson, Philip Garvey, Sydney Gunderson, Colleen Halverson, Cole Kaiser, Grace Kazak, Greta Knutson, Paige Meyer, Jessica Trettin, Lauren Weiss, Shealene Wolgast.

Independence: Hannah Halama.

Ladysmith: Aleya Steckel.

Menomonie: Rachel Dietrich, Amanda Kistner, Megan Lauer, Diego Velez, Sarah Vind.

Mondovi: Amy Kinne, Grant Thielbar.

New Richmond: Gracie Getschel, Maria Giannini, Dakotah Johnson, Kerrigan Storie.

Osseo: Aura West.

Prescott: Macie Biscoe, Megan Gilles, Madeleine Horn, McKenna Osborn.

Rice Lake: Kiara Anderson, Brenner Cariveau, Allison Drost, Jack Hedtke, Brooke Olson, Gavin Orson, Cole Parkman, Emily Peterson, Brooklyn Scheurer, Nolan Voiles.

River Falls: Andrew Armitage, Christian Bell, Sara Hildreth, Madison Kealy, Tyler Murphy, Maddie Seyffer, Natalie Simpson, Azure Wolf.

Somerset: Emma Kaufman, Jack Peterson, Jessie Swanson, Hunter Young.

Strum: Jacob Salonek.

Tony: Tru Dupee, Lisa Kern.

Cedarville University, Cedarville, Ohio

Eau Claire: Isaiah Higgins, Micaiah Higgins.

Osseo: Joshua Peterson.

University of New Hampshire, Durham, N.H.

Chippewa Falls: Chloe Kofman.

St. Cloud Technical & Community College, St. Cloud, Minn.

Hudson: Jacob Schroeder.

Ladysmith: Matthew Hanson.

Western Technical College, La Crosse

Alma: Jaylene Jahnke, Claire Raddenbach.

Alma Center: Kayla Kramas, Jessica LaBar.

Arcadia: Estefania Escobedo Talavera, Mara Harris, Makayla House, Jay Miller, Astrid Montalvo, Katie Neitzel, Bradley Nisiewicz, Casey Radatz, Dulce Rebolledo, Maria Romero-Donjuan, Emily Santillan, Benjamin Suchla, Danielle Thomas.

Augusta: Cole Stensen, Michelle Swosinski.

Contact: 715-833-9207, dan.holtz@ecpc.com