The following students from west-central Wisconsin have been named to the dean’s list:

Chippewa Valley Technical College

Eau Galle: Kyle Moe.

Eleva: Amber Day, Divinia Featherly, Camryn Felton, Kimber Gutridge, Savanna Heath, Janel Hoeser, Brad Jensen, Jamie Knudtson, Kazua Xiong Lee, Song Lee, Abbi Oium, Samantha Osterberg, George Petcu, Adam Quick, Benjamin Rehling, Samuel Roeske, Jasmin Tompkins, Darryl Vanlandingham.

Elk Mound: Amy Berres, Bridget Constantine, Tammie Custer, Alexis Davis, Samantha Dekan, Brittney Denny, Laura Fox, Kevin Harrelle, Penny Hodgson-Werlein, Bard Hoff, Rachel Holm, Gabrielle Johnson, Meghan Keller, Melanie Knuth, Loshua Kuester, Benjamin Lambele, Jeffrey Lecount, Yolanda Lecount, Deanna Leon, Nicole Linberg, Nathanael Lind, Georgina Lostetter, Dillon McLaughlin, Jacob Mentzel, Lindsey Miller, Sarah Nanstad, Alexandra Nechanicky, Slader Pavelski, Elizabeth Ray, Michael Sutton, Nicholas Vadnais, Wyatt Winter, Julie Yang.

Ellsworth: Dylan Gilbertson, Jocelyn Griggs, Richard Heuer, Alexander Hoffman, Baylee Kemmerer, Joseph Kitzberger, Mackenzie Love, Kylie Mark, Jared Marson, Rebecca Mewes, Paige Minder, Samantha Mitchell, Alexa Rasmussen, Gabriel Rosenberry, Madisyn Rouleau, Brooklyn Ryden, Elizabeth Smith, Hayley Stoesz, Melissa Thomas, Samantha Tufenk.

Elmwood: Tyler Bee, Matthew Fesenmaier, Tanja Gift, Calvin Shock, Stuart Wallace.

Fairchild: Antonia D’Huyvetter, Nathaniel Maresch, Justen Mattison, Anna Oestreich, Calissa Walker, Kaylee Wartella.

Fall Creek: Taylor Anders, Karlie Anderson, Michelle Arntz, Cynthia Bauer, Samantha Beckfield, Abigail Bell, Elisabeth Casler Cowgur, Cailey Chambers, Shaylee Dekan, Michell Eisold, Cameron Fahrman, Susan Frederick, Jacob Hays, Bethany Hetzel, April Hopkins-Canada, Carolyn Horstman, Maria Hostetler, Ashlyn Jaquish, Madisen Johnson, Jacob Kaul, Nickolas Larson, Brenda Lawrence, Austin Lengyel, Katherine Madden, Derek Mitch, Chenoa Roycraft, Rebecca Sands, Melissa Schuster, Austin Shimko, Nicole Snyder, Justin Voetmann, Morgan Williams, Abigail Wood.

Galesville: Benjamin Teske.

Glen Flora: Alex Krisik.

Glenwood City: Samantha Caress, Jeffrey Kopacz, William Owen, Kirstin Quaderer.

Greenwood: Kinsey Kitzhaber, Dylan Nielsen, Mackenzie Rooney, Sarah Shaw, Casey Susa, Emily Susa, Zachary Zimbauer.

Hager City: Hunter Jaenke.

Hammond: Kaitlyn Brantner, Jane Gandy, Melissa McDonough, Brooklyn Mishler, Nicole Olson, Michael Steinmetz, John Vansomeren.

Hixton: Mckayla Gilbertson.

Holcombe: Kelley Andres, Jesellen Andres-Koehler, Marie Berman, Terri Jordan, Kierra Walters, Zachary Zieche.

Houlton: Meta McGee.

Hudson: Josie Bessac, Caleb Bevilacqua, Nicole Burlingame, Alexander Castro, Shannon Cook, Aura Erickson, Maxwell Estes, Shawna Frank, Mariah Hallen, Genevieve Jerry, Katharine Johnston, Breanna Mason, Marianne Maves, Margaret Millett, Connor O’Brien, Hunter Peecher, Deshnee Plourde, Danielle Robson, Alyssa Ross, Moriah Sundby, Hannah Tepp, Kaitlyn Weston.

Humbird: Rudy Janke, Scott Sanders.

Independence: Kellie Woychik.

Jim Falls: Lisa Braden, Dale Chambers, Jenna Ewings, Alexander Gruber, Jaron Silvernail, Jennifer Tinberg, Jordan Zahurones.

Knapp: Elizabeth Bland, Marlena Boldon, Brandon Windsor.

Ladysmith: Victoria Busse, Emily Grotzinger, Kristina Howard, Michaela Malec, Julia Sisko.

Lake Hallie: Ashley Bauer, Kirsten Jaskowski, Mariah Roberts.

Loyal: Carly Dix, Jessica Much.

Lublin: Kristin Klimeck, Trista Sweda.

Maiden Rock: Robert Brunner, Annita Cripe, Nadia Sigler, Carson Smith.

Menomonie: Lissa Bertetto, Andrew Beuk, Carli Bilse, Bethany Carter, MItchell Clarke, Loralee Coulthard, Whitney Cummings, Rylee Curran, Dylan Dickmann, Michael Donnelly, Ariana Down-Larson, Ashley Eliason, Justin Ford, Erik Frank, Aaliyah Geving, Carson Gorecki, Jordyn Hagman, See Hang, Kaitlyn Haynes, Emily Heim, Nicole Herdahl, Jamie Hopkins, Sydney Jacobs, Zachary Joyce, Bailey Kemps, Amber Kettner, Ariana Kistner, Hailey Kistner, John Kittel, Angela Klatt, Amanda Klopp, Peter Krizan, Kendra Larson, Charlotte Lauritsen, Scott Leach, Sherry Luoma, Collin Lyall, Jennifer Makosky, Michael Mathison, Justin McLeod, Patricia Miara, Tia Mittlestadt, Elizabeth Morgan, Ariella Olson, Samantha Olson, Michelle Owings, Lacie Palmer, Kendyl Pelovsky, Haelee Platson.

Richard Price, Taren Rice, Amanda Ruchti, Aaron Ruether, Alizabeth Sand, James Schemenauer, Mary Schneider, Darrin Schreiber, Allison Simonson, Meghan Sinz, Mariah Skogstad, Taylor Smiskey, Payton Spencer, Matthew Stange, Angela Sutliff, Jessica Thibado, Jason Thurber, Alexander Tully, Lynn Turk, Richard Valien, Chao Vang, Pa Vang, Xay Vang, Richard Walker, David Wallace, Robin West, Morgan Wilbur, Carrie Wirth, Youn Xiong, Jordyn York, Tracy York, Robert Zech, David Ziehr.

Contact: 715-833-9207, dan.holtz@ecpc.com